Puzzle z pracami polskich ilustratorów


Coś się ruszyło około trzy lata temu... A przynajmniej ja wtedy odnotowałam, że Kapitan Nauka sprzedaje puzzle z ilustracjami m.in. Macieja Szymanowicza. Zamarzyło mi się, że takich puzzli z pracami polskich ilustratorów, znanych z książek dla dzieci, pojawi się więcej. Że będzie wybór. Że nie tylko Disney, Monster High i My Little Pony. Że ładne wcale nie musi być bardzo drogie. 2018 rok ucieszył mnie puzzlami z ilustracjami Aleksandry i Daniela Mizielińskich, 2019 przyniósł jeszcze więcej radości...Układam roboty (8 robotów, 65 puzzli, ilustracja: Przemek Liput, CzuCzu)

Szaleństwo! Mówiąc najkrócej. Co myślisz, kiedy ktoś rzuca hasło "puzzle"? Ilustracja, obrazek, elementy, pasujące do siebie elementy, które po złożeniu tworzą jeden obrazek. Tymczasem... tak i nie. Bo i owszem, mogą stworzyć jeden obrazek, ale możemy je również miksować, tworząc kolejne jego warianty. Właśnie tym różnią się puzzle Układam roboty od innych puzzli. Owszem, możemy ułożyć je według wzoru, ale możemy też przekładać różne części robotów, tworząc zupełnie odjechane miksy. Bardzo to lubimy! Jedna uwaga - roboty w wersji podstawowej oglądać możemy jedynie z tyłu opakowania i ilustracje są dość małe. Może warto byłoby do pudełka dołożyć złożony plakat lub widokówki? Żeby móc łatwiej dojrzeć szczegóły przed ułożeniem?
Roboty narysował Przemek Liput, to jego kolejna współpraca z CzuCzu. Polecam uwadze również Duuuże Puzzle Alfabet.


 

Leśna kraina. Puzzle (54 elementy, ilustracja: Emilia Dziubak, Nasza Księgarnia)

Da się przejść obojętnie obok puzzli z ilustracją Emilii Dziubak? Szczególnie jeśli ma się w domu wielkiego fana Roku w lesie? Dla którego 54 elementy to już wyzwanie, ale takie, które nie wywoła fali frustracji i rezygnacji? Nie da się. Tradycyjne pudełko i prostokątny format puzzli. Tu nic nie trzeba dodawać, ilustracja broni się sama. Niby pełna szczegółów, ale wciąż czytelna dla młodszych dzieci. Do układania, przyglądania się, wskazywania i nazywania leśnych zwierząt i opowiadania o tym, co się w tym lesie wydarzyło.Pucio. Puzzle 3 w 1 (3 obrazki: 16, 20 i 24 elementów, ilustracje: Joanna Kłos, Nasza Księgarnia)

Pucio jaki jest, każdy wie. A przynajmniej mam takie wrażenie, że nikomu nie trzeba go przedstawiać... Wydanie przez Naszą Księgarnię trzech różnych zestawów puzzli z tym sympatycznym przedszkolakiem to strzał w dziesiątkę. My wybraliśmy puzzle, w których do ułożenia są trzy ilustracje o różnym stopniu trudności, ale jest jeszcze wersja z zestawem puzzli dwuelementowych (dobieramy w pary) oraz wersja z Puciem zajętym jakąś czynnością, do której trzeba dobrać cztery pasujące przedmioty. Każde puzzle zamknięte są w zgrabnym pudełku z wygodną rączką do przenoszenia.
W ofercie Naszej Księgarni są również puzzle z ilustracjami Macieja Szymanowicza, Artura Nowickiego i Ewy Kozyry-Pawlak.

Popularne posty