Tomiska

Grube knigi, opasłe tomiska, cegły, książki stacjonarne, nietypowe formaty. Nie mieszczą się na standardowej wielkości półkach. W bagażu podręcznym się je upchnie, ale bywają ciężkie. Niewygodnie je kartkować na kolanach, za to - jeśli się rozłoży z nimi na podłodze - można przepaść na długie godziny. Zbiory bajek, encyklopedie, atlasy, słowniki - coraz większy wybór, coraz piękniejsze wydania. Nie wiem, jakie Wy macie książkowe wspomnienia, ale w moich został jeden taki nietypowy format - pisałam o tym TU... W naszych zbiorach na półce nie mieści się Pan Maluśkewicz i wieloryb, problem jest z Baśnią o królu Dardanelu, choć najwięcej miejsca i tak zajmują ogromne Mapy Mizelińskich :) Macie takie ukochane Duże Książki? Lubicie? Kto bardziej - Wy czy dzieci? Polecicie jakiś tytuł na prezent? Wszak święta tuż-tuż :)
KSIĄŻKI:
Profesor Astrokot odkrywa kosmos (Entliczek), Rok w lesie (Nasza Księgarnia), 
Animalium (Dwie Siostry), Mapy (Dwie Siostry) 
Pod ziemią, pod wodą (Dwie Siostry),  
Inwentarz drzew (Zakamarki), Inwentarz zwierząt (Zakamarki) 
(okładki ze stron Wydawnictw)

PS Z tego zestawu mamy tylko Mapy i Rok w lesie. Następny w kolejce jest Profesor Astrokot odkrywa kosmos, bo dość mam kłótni na temat Słońca (Ewka jest w opozycji do Kopernika) ;)

UPDATE. Dorzucam kolejne tomiska. Ku pamięci. Zapowiedź od Tako - Morze, Pszczoły od Dwóch Sióstr, Zoologia i Prawie wszystko z Egmontu. Prócz tego, pojawiające się w komentarzach, książki, o których już pisałam: Skrzaty z Bony i Powiastki Beatrix Potter z Wilgi.Popularne posty