CO WOKOŁO (Zakamarki)Wojtek stoi. Taki rozkraczony. Jedną nogą w książkach z miękkimi stronami (te kocha, ta też ulubiona, i ta!), ale drugą nie odpuszcza sztywniaczków (ta!, i ta! wciąż te!, i wiele innych). Nie narzekam. Bo ja bardzo lubię książki kartonowe i nawet wtedy, kiedy moje dzieci już zupełnie porzucą twarde strony, te wciąż będą moją bazą prezentową dla maluszków. A maluszki wciąż się jakieś pojawiają na świecie, zatem z tematu wypadać... nie wypada ;)
Zakamarki wydały nową serię książeczek kartonowych CO WOKOŁO. Zanim się zajrzy do środka, zanim się przeczyta nazwiska, zanim zacznie się kojarzyć ilustracje - już jest dobrze. Urocze te desenie na okładkach! Ilustracje takie znajome... Bo to Charlotte Ramel, która jest odpowiedzialna m.in. za Cynamona i Trusię, z kolei Lottę Olsson poznaliśmy wcześniej przy okazji lektury Dziwnych zwierząt (znacie orzesznicę i mrówkojada?). Bardzo fajny duet!

Książeczki są cztery. Sweter włóż i już to zabawna historyjka o ubieraniu się zimą przed wyjściem z domu. Fajny rytm, dobrze się czyta, jest radość. I okazja do nauki samodzielnego ubierania. Mały, mały smyk to lektura wypełniona... dźwiękami. Chlup, chlup, siup, mlask, mlask, szur, szur. Dorośli to różnie, ale dzieci to lubią! I sympatię okazują, głośno powtarzając wykrzykniki onomatopeiczne. Bardzo wielki nos to z kolei okazja do nazywania części ciała i zabawy - jest miejsce na gilgotanie, wskazywanie nosa, ciągnięcie za ucho i tupanie. Jest fajna zabawa przed, po i w trakcie - wieczornej kąpieli. Ale książki do wanny nie bierzcie ;) Auto robi brum jest wypełnione od okładki do okładki dźwiękami! Auto, osa, tygrys, budzik,pociąg... Wszędzie dźwięki. Która rozkładówka będzie największym hitem? Oczywiście ta, na której "Pupa robi pur, pur, pur"...

Sweter włóż i już
Mały, mały smyk
Bardzo wielki nos
Auto robi brum

Ta tabelka (porównywarka cen) powyżej zawiera linki afiliacyjne. Oznacza to, że jeśli klikając w nią dokonasz zakupu, to ja otrzymam z tego tytułu niewielką (bardzo niewielką) prowizję. Na waciki. Na przykład ;)

Popularne posty